מאי 19

המדריך המלא לצפייה ישירה בתכנים באיכות HD באמצעות XBMC

xbmc_androapp

במדריך הבא תקבלו הסבר מקיף ומלא כיצד תוכלו להוריד ולהתקין את אפליקציית XBMC לאנדרואיד ביחד עם התוסף הנלווה – XBMCtorrent, כך שבסיומו של המדריך תוכלו לצפות בסרטים וסדרות באיכות HD (קיצור ל- High Definition) בצורה נוחה ביחד עם ממשק מצוין ותרגום בעברית ישירות ממכשיר האנדרואיד הנייד שלכם או מכל מכשיר נתמך אחר.

xbmc_אנדרואפפ

הקדמה

למי שטרם הספיק להכיר, XBMC (קיצור ל- XBOX MEDIA CENTER) היא תוכנת מדיה סנטר מתקדמת בקוד פתוח, הזמינה להורדה והתקנה בחינם על כל פלטפורמה שרק תוכלו להעלות על דעתכם. את XBMC ניתן לעצב עם ממשק ומראה מדליקים במיוחד, המתאימים להעדפתכם האישית.

מאחר ו- XBMC נכתבה בקוד פתוח, כל מפתח רשאי לייצר עבורה תוספים וב- XBMC באמת שהשמיים הם הגבול. ל- XBMC קיימים כל מיני סוגים של תוספים המאפשרים לכם לצפות בערוצי יוטיוב, בשידורים חיים (גם בעברית) וכמובן – התוסף XBMCtorrent שמאפשר לכם לצפות בסרטים וסדרות באיכות HD ובו נתמקד במדריך הבא.

דרישות מקדימות

  1. מכשיר אנדרואיד כלשהו (רצוי שיהיה אחד ממכשירי הדגל החזקים).
  2. חיבור לרשת האינטרנט (מומלץ WiFi).
  3. אפליקציית XBMC בגרסה 13 ומעלה – להורדה ישירה מכאן או מאתר הבית.
  4. תוסף נלווה ל- XBMC עבור צפייה בסרטים וסדרות העונה לשם XBMCtorrent – להורדה מכאן.

הערה חשובה

חלק מהתמונות המופיעות במדריך מסודרות משמאל לימין מבחינת נוחות ובהתאם לסדר השלבים.

שלב 1 – הגדרה ראשונית של המכשיר להתקנת יישומי צד ג'

במכשיר האנדרואיד שלכם היכנסו להגדרות, גשו ל- "אבטחה" וסמנו ב- V את האופציה "מקורות לא ידועים".

XBMC_01

הערה חשובה

לפני שנתחיל, חשוב לי לציין כי בזמן שהכנתי את המדריך, גרסה מספר 13 (הגרסה היציבה נכון להיום) טרם שוחררה, כך שהיה ניתן להוריד אותה בגרסת בטא בלבד! לכן, חלק מהתמונות מציגות את גרסת הבטא של התוכנה ואני מאוד מקווה שזה לא מפריע או מבלבל. עם זאת, במידה ונתקלתם בטעות כלשהי שמפריעה לכם לבצע את אחד משלבי המדריך, הנכם מוזמנים לפנות אלי דרך מערכת התגובות שבאתר או דרך הפייסבוק בכדי שאתקן את כל מה שצריך.

שלב 2 – הורדת XBMC

פתחו את הדפדפן שבמכשירכם (אני השתמשתי בגוגל כרום) ובשורת החיפוש הקישו את המונח "XBMC" ללא הגרשיים כמובן. לאחר מכן בחרו ב- "Download | XBMC" ומשם תוקפצו ישירות אל עמוד ההורדות של תוכנת ה- XBMC. לחצו על "ARM", אשרו את ההורדה והמתינו בסבלנות.

XBMC_02

XBMC_02.5

שלב 3 – התקנת XBMC על מכשיר האנדרואיד

כשההורדה תסתיים, לחצו על האייקון של אפליקציית ההורדות והפעילו את קובץ ה- APK של אפליקציית XBMC שזה עתה הורדתם. שם הקובץ יהיה: xbmc-13.0Gotha.rmeabi-v7a.apk לחצו על "התקן", המתינו עד לסיום ההתקנה ולחצו על "פתח".

XBMC_03

 

בפעם הראשונה שתפעילו את האפליקציה היא תגדיר את עצמה בצורה אוטומטית ותבקש מכם להמתין…

XBMC_08

שלב 4 – הגדרת XBMC לעבודה בשפה העברית

לאחר ש- XBMC תעלה אצלכם במכשיר בפעם הראשונה, שפת המערכת תופיע בשפה האנגלית. בכדי לשנות את שפת המערכת לעברית יהיה עליכם לבחור ב- "System" ולאחר מכן ב- "Settings".

XBMC_04

במסך הבא שיפתח בחרו ב- "Appearance"

XBMC_4.5

כעת בחרו ב- "Skin" וב- "Font" תשנו ל- "Arial Based". לאחר שתשנו את הגופן (Font באנגלית) תיאלצו להמתין מספר שניות עד שתורגש מעין קפיצה קלה במסך, כשאחריה תוכלו להבחין שהכיתוב השתנה אך שפת הממשק עדיין תישאר באנגלית.

XBMC_05.5

לאחר שבחרתם את הגופן המתאים, בחרו ב- "International" ושנו ב- "Language" את השפה לעברית.

XBMC_05.5.5XBMC_05.5.5.5

שלב 5 – התקנת התוסף XBMCtorrent

עד כה התעסקנו עם הורדה והתקנה של אפליקציית XBMC לאנדרואיד והגדרתה לעבודה בשפה העברית. כעת, לאחר ששפת המערכת כבר מוגדרת לעברית, יהיה עליכם להתקין את התוסף שהורדתם קודם לכן ולהגדיר מקורות להורדת תרגומים. בכדי לעשות זאת, לחצו על לחצן הבית הממוקם בצידו הימני התחתון של המסך ולאחר מכן במסך הבית של האפליקציה לחצו על "מערכת" ומיד אחר כך על "הגדרות".

XBMC_55

במסך ההגדרות בחרו ב- "הרחבות".

XBMC_56

בחרו ב- "התקן מקובץ zip".

XBMC_57

בחרו ב- "שורש מערכת הקבצים".

XBMC_58

בחרו ב- "sdcard"

XBMC_59

בחרו ב- "Download".

XBMC_19

ולסיום בחרו בתוסף שהורדתם קודם לכן – "plugin.video.xbmctorrent-0.6.4.zip".

XBMC_60

כעת, יראה לכם כאילו שלא קורה שום דבר אצלכם במכשיר. עם זאת, שימו לב שלאחר מספר שניות בודדות תקפוץ לכם הודעה קטנה בצידו הימני התחתון של המסך המיידעת אתכם על כך שההתקנה של התוסף התבצעה בהצלחה.

שלב 6 – הגדרת המערכת לקבלת תרגומים בשפה העברית בלבד

חזרו פעם נוספת אל מסך הבית, בחרו ב- "מערכת" ולאחר מכן ב- "הגדרות".

XBMC_61

בחלון שנפתח בחרו ב- "וידאו".

XBMC_62

בחרו ב- "כתוביות".

XBMC_63

בצידו הימני העליון של המסך היכן שרשום: "הורדת כתוביות בשפות" בחרו ב- "English" ולאחר מכן לחצו לחיצה אחת בלבד על השפה האנגלית (כרגע מופיעה בצבע כתום) עד שתנטרלו אותה והיא תיצבע באפור. לאחר מכן, חפשו את השפה העברית והקליקו עליה פעם אחת עד שהיא תהפוך מאפור (מנוטרלת) לכתום (פעילה).

XBMC_64

שלב 7 – הוספת מקורות להורדת תרגומים בעברית

במסך הבית של האפליקציה בחרו ב- "מערכת" ולאחר מכן ב- "הגדרות"

XBMC_70

בחלון שיפתח בחרו ב- "הרחבות".

XBMC_71

בחרו ב- "קבל הרחבות"

XBMC_72

בחרו ב- "כל ההרחבות".

XBMC_73

בחרו ב- "כתוביות".

XBMC_74

כעת יפתח בפניכם חלון עם כל מקורות התרגום הקיימים עבורכם ב- XBMC ויהיה עליכם לבחור במקורות שאותם תרצו להוסיף.

באופן אישי אמליץ לכם על OpenSubtitles.org במקום הראשון, ואחריו בסדר יורד: Torec ו- Subcenter.org. על מנת להוסיף את המקור (לדוגמה Torec) יהיה עליכם להקיש עליו ולבחור ב- "התקן הרחבה". בסיום התהליך תוכלו לראות שהסטטוס של המקור שהוספתם ישתנה ל- "זמין".

XBMC_80

XBMC_81

תוצאה סופית

אם פעלתם במדויק אחר כל השלבים שבמדריך אתם אמורים להיות מסוגלים כעת להפעיל מגוון רחב של תכניות טלוויזיה וסרטים באיכות רגילה (SD), כמו גם באיכות של אבחנה מלאה (Full HD) ביחד עם תמיכה בצליל היקפי ובמגוון רחב של פורמטי אודיו נחשבים כמובן שבהתאם לציוד הקצה שאליו אתם מחוברים.

עם זאת, בוודאי ידוע לכולכם שצפייה דרך הסמארטפון אפשרית בהחלט, אך היא מהווה מכשול; בעיקר עקב המסך הקטן שלו (באופן יחסי) עבור צפייה בסרטים. לכן, יהיה עליכם לקחת בחשבון שניתן לחבר את הסמארטפון אל הטלוויזיה הדקה שלכם בקלות באמצעות מתאם מיוחד (מתאם MHL) כשעלותו של מתאם שכזה לאנדרואיד נעה באזור ה- 7$ באתרים כגון: eBay ו- Amazon למשל.

נקודה נוספת שארצה להבהיר – הדרך להתקנה והגדרה של תוכנת ה- XBMC זהה לדרך שבה תוכלו להתקין את התוכנה על גבי המחשב האישי, על iOS או על כל פלטפורמה אפשרית אחרת, אם כי יש שינויים קלים בהתאם למערכת ההפעלה, מטבע הדברים, אבל בגדול מדובר באותו התהליך (פחות או יותר) ולכן אתם בהחלט יכולים ליישם את שלבי המדריך הנ"ל גם בפלטפורמות אחרות ולא רק בפלטפורמת האנדרואיד שבה התמקדתי במדריך זה.

צפייה בתכנים

בכדי לצפות בתכנים יהיה עליכם להיכנס מהמסך הראשי (מסך הבית) של תוכנת ה- XBMC ל- "וידאו" ומשם ל- "הרחבות".

XBMC_90

במסך שיפתח יהיה עליכם לבחור ב- "XBMCtorrent".

XBMC_91

לאחר מכן יפתח בפניכם עולם שלם של סרטים ותוכניות טלוויזיה.

אמליץ לכם בחום על EZTV – Series עבור צפייה בסדרות ועל The Pirate Bay – Movies and Series עבור צפייה בסרטים, אם כי אתם בהחלט יכולים לבדוק את שאר המקורות של התוסף.

לאחר שבחרתם בסדרה או בסרט המועדפים עליכם, תיאלצו להמתין מספר שניות (או דקות) תלוי במהירות החיבור שלכם אל הרשת, וברגע שהסדרה או הסרט שבחרתם יחלו לנגן, יהיה עליכם ללחוץ על הלחצן השמאלי ביותר בסדרת הלחצנים הממוקמת למטה בצד ימין, לבחור ב- "כתוביות" ולהוריד את הכתוביות המתאימות לכם. במידה והכתוביות אינן מסונכרנות עם התוכן שבו אתם צופים תמיד תוכלו להקיש על אותו הלחצן בשנית, ולבחור במקור אחר להורדה או בכתוביות אחרות הזמינות עבורכם להורדה מאותו המקור בדיוק, אם כי לרוב זה תופס מצוין כבר בניסיון הראשון.

XBMC_100

XBMC_101

XBMC_102

אהבתם? כיתבו תגובה ושתפו, דעתכם חשובה לנו!

מדריך וידאו מפורט שמסביר צעד אחר צעד את כל הפעולות שצריך לבצע מרגע ההורדה, ההתקנה, ההגדרה ועד לצפייה בסרטים וסדרות עם תרגום בעברית:

תודה לאסף מורז מ-iAndroidil

תגיות: , , , , , , , , , , , , , , ,

Posted 19/05/2014 by androapp in category מדריכים

8 thoughts on “המדריך המלא לצפייה ישירה בתכנים באיכות HD באמצעות XBMC

  1. אמרם

    יש מאמרים בנושא, תעשו חיפוש בגוגל של המשפט: מחשב או סטרימר, או איזה סטרימר כדי לקנות ?, המאמרים יחסכו לכם זמן יקר והרבה כסף.

    Reply

השאר תגובה